Lewackie Pitolenie
W tym miejscu znajdziecie podkasty z różnych serii tworzone przez ekipę Lewackiego Pitolenia.
Pierwszym z nich jest Lewackie Pitolenie. To nazwa trochę ironiczna - takimi słowami oburzeni prawicowi czytelnicy podsumowywali kiedyś artykuły w prowadzonym przez Maćka i Tomka portalu. Choć jednak serca mamy bardziej po lewej niż po prawej, to załoga podkastu różni się w swoich poglądach, co pozwala nam toczyć dyskusje i spory które - mamy nadzieję - są interesujące również dla naszych słuchaczy.
Jako że postanowiliśmy oddzielić nasze pitolenie od mądrego gadania, które często prezentują zapraszani przez nas goście, nasze wywiady będą teraz ukazywać się w serii Mądrze Gada.
A być może niedługo pojawi się tutaj coś jeszcze.
Na rozsianą po świecie ekipę przygotowującą te podkasty składają się Tomasz Oryński (Helsinki), Maciej Przybycień (Edynburg), Adam "Beret" Mańczuk (nomad), Dariusz Wójcicki (Warszawa) oraz Magdalena Lasota (Wrocław).
W początkowym okresie do ekipy Lewackiego Pitolenia nalezała także Martyna Sokołowska (Sanok).
Lewackie Pitolenie
Lewackie Pitolenie o prądzie, tramwajach i o tym, że Lepper nie był może jednak taki zły.
Use Left/Right to seek, Home/End to jump to start or end. Hold shift to jump forward or backward.
Kolejny odcinek na szybko w którym Tomek mówi o bieżących tematach - takich jak odłączenie Krajów Bałtyckich od rosyjskiej sieci energetycznej czy histerii internautów z powodu kupienia przez Poznań używanych tramwajów z Niemiec - ale także robi krok do tyłu i spogląda na dzisiejszy świat polityki przez pryzmat swojego spotkania z Andrzejem Lepperem sprzed ponad 20 lat.
Wspomniany w podkaście tekst o teslowych autonomicznych taksówkach: https://orynski.eu/nowy-wynalazek-muska-jest-debilny-jak-zwykle/
W podkaście wykorzystano fragment hymnu Samoobrony a na okładce zdjęcie tramwaju autorstwa wikipedysty Jonik, zdjęcie Leppera autorstwa Błażeja Pajdy oraz grafikę Komisji Europejskiej.
* * *
Nazwa tej audycji jest nieco ironiczna. Takimi słowami oburzeni prawicowi czytelnicy podsumowywali kiedyś artykuły w prowadzonym przez Maćka i Tomka portalu Gazeta Elektroniczna. Choć jednak serca mamy bardziej po lewej niż po prawej, to załoga podkastu różni się w swoich poglądach, co pozwala nam toczyć dyskusje i spory które - mamy nadzieję - są interesujące również dla naszych słuchaczy.
Jako że postanowiliśmy oddzielić nasze pitolenie od mądrego gadania, które często prezentują zapraszani przez nas goście, nasze wywiady będą teraz ukazywać się w serii Mądrze Gada.
Rozsianą po świecie ekipę przygotowującą te podkasty tworzą:
- Alex Cetera - archeolog z Londynu
- Magdalena Lasota - fotografka i przedsiębiorca z Wrocławia
- Adam "Beret" Mańczuk - nomad, żeglarz, hippis i programista pomieszkujący wszedzie po trochu.
- Tomasz Oryński - niezależny dziennikarz i kierowca ciężarówki mieszkający w Helsinkach
- Maciej Przybycień - dawniej redaktor prasy polonijnej a dziś barman i programista żyjący w Edynburgu
- Dariusz Wójcicki - project manager z branży IT mieszkający w Warszawie
W pierwszym okresie działania podkastu współpracowała z nami także Martyna Sokołowska, dziennikarka z Sanoka.
Kontakt: lewackie.pitolenie.podkast@gmail.com